opublikownao: 26-05-2019

Z Oleśnicy wróciliśmy z tarczą.

25.05.2019 drużyna GKS Kobierzyce rozegrała mecz w Oleśnicy z tamtejszą Pogonią Oleśnica wygrywając 2:1.
Mecz należał do tych "podwójnie wygranych". Nie dość że samo zwycięstwo cieszy, to do tego z drużyną z wyższego miejsca w tabeli.
Przez pierwsze 10 minut meczu, drużyna GKS-u zdobyła przewagę i cały czas przebywała pod polem karnym gospodarzy, a rywal nawet nie zbliżył się do naszej bramki.
Cztery minuty później pierwszą bramkę mógł zdobyć Michał Ociesa, który z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką.
Od 20 minuty mecz się wyrównał, było kilka ciekawych akcji podbramkowych jednej jak i drugiej drużyny, jednak wynik po pierwszej połowie pozostał remisowy 0:0.
Początek drugiej połowy i znowu przewaga GKS-u udokumentowana zdobyciem bramki w 51 minucie przez Marcela Jamrozowicza 0:1. Radość gości trwała 15 minut bo gospodarze w 66 minucie wyrównali na 1:1, wykorzystując rzut wolny z za linii naszego pola karnego.
Gra zaczęła się od początku. Zawodnicy z obu drużyn próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w 77 minucie Jakub Wnęk otrzymując przywilej korzyści po brzydkim faulu na podającym mu piłkę Rafale Mikle, pokonał bramkarza z Oleśnicy, zmieniając wynik na 1:2. Dodać należy że Rafał Mikła w tym meczu zaliczył asysty przy obu bramkach GKS-u.
Po nieco nerwowej końcówce spotkania nasz zespół skuteczną gra obronną nie dopuścił do zmiany wyniku meczu.

...................................................................komentarz Agnieszka Turkowyd

Stadion w Oleśnicy 25. 05.2019 godzina 16:00

Pogoń Oleśnica vs GKS Kobierzyce 1:2 (0:0)