opublikownao: 20-01-2012

Portal internetowy 90minut.pl

90 Minut to portal piłkarski, jednak inny niż wszystkie dotychczasowe. Jesteśmy grupą zapaleńców, traktujących futbol jako hobby. Chcemy stworzyć wielkie archiwum polskiego futbolu - wszystkie możliwe wyniki, tabele, kariery zawodników, trenerów, sylwetki klubów.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia są ludzie tworzący, a także pomagający przy prowadzeniu jednej z najstarszych i najbardziej cenionych stron piłkarskich w polskim internecie - www.mogiel.net (powstała - 20 stycznia 1996 roku !).
Na stronie tej niestety widać już było ząb czasu i dlatego podjęta została decyzja o rekonstrukcji i przebudowie serwisu, tak aby sprostać obecnym wymogom Internetu. Obecnie serwis będzie się opierał na potężnej i nowoczesnej bazie danych, co stwarza o wiele większe możliwości niż dotychczasowy sposób gromadzenia danych.

Struktura serwisu

W zamyśle działalność serwisu jest ukierunkowana na kilka rzeczy:

I. Aktualne wyniki od I ligi do Klasy C z całej Polski, regionalne puchary, rozgrywki kobiece, piłka halowa i wiele innych.

Wszystkiego tego nie zrobimy jednak sami, potrzeba całej rzeszy chętnych do współpracy ludzi z całej Polski, którzy będą nam dostarczać aktualne wyniki ze swych miast, województw i pomagać w dokumentowaniu rozgrywek. Docelowym naszym marzeniem jest sieć korespondentów oplatająca cały kraj, którzy na bieżąco, co tydzień uzupełniają wyniki nawet najniższych szczebli.

II. Rozbudowywanie Archiwum polskiego futbolu - tabele, wyniki z minionych sezonów, historia, archiwalia - wszystko co tworzyło polską piłkę przez lata.

Tu również prosimy o pomoc - jeżeli prowadzisz jakieś statystyki, dokumentujesz rozgrywki w jakimś regionie, posiadasz ciekawe materiały historyczne (gazety, zdjęcia, wydawnictwa) - to z chęcią nawiążemy współpracę. Nawet jeżeli tylko chcesz pomóc przy wpisywaniu wyników do bazy, wyszukiwaniem w źródłach - też czekamy na pomoc.

III. Wielka baza klubów polskich - zarówno tych wielkich jak i tych małych, amatorskich, a także nieistniejących już, ale mających ważny wkład w rozwijanie polskiego futbolu.

Szukamy ludzi, którzy będą wyszukiwać, zdobywać dla nas informacje o polskich klubach wszelkich lig - począwszy od podstawowych informacji, danych adresowych, emblematu a skończywszy na historii, osiągnięciach, statystykach zespołów.

IV. Baza danych o wszelkich zawodnikach przewijających się przez polskie boiska - kariery, dane osobowe, zdjęcia, ciekawostki.

V. Szczebel reprezentacyjny - dokumentacja występów drużyn z orłem na piersi - seniorzy, juniorzy, kobiety, piłka halowa - wszystko !